top of page
Search

בני הנוער הישראלים שדווקא בצל הקורונה יזמו פרויקט שמחבר בין נוער בישראל ובחו"ל

ירושלים, 23 באפריל 2020 בני הנוער הישראלים שדווקא בצל הקורונה יזמו פרויקט שמחבר בין נוער בישראל ובחו"ל: הכירו את ConnecTeenבזמן שמיליוני בני נוער ברחבי העולם מתבודדים בבתיהם בצל הקורונה, קבוצת בני נוער ישראלים בכיתות י' החליטו דווקא עכשיו להוביל יוזמה בין-לאומית - ולהתחבר לבני נוער בחו"ל באמצעות פרויקט ראשון מסוגו. חניכי תוכנית 'תבל'  - תוכנית המנהיגות לנוער של ארגון ההסברה הבין-לאומי StandWithUs - ניצלו את ההזדמנות ויזמו את פרויקט ConnecTeen, דרכו בני הנוער הישראלים מקיימים מפגשים עם בני נוער מעבר לים ומקרבים אותם לישראל.

בדומה לכלל המסגרות החינוכיות הפורמליות והבלתי פורמליות בצל המגיפה, גם ב'תבל' נאלצו לבצע התאמות והעניקו לחניכים קרקע פורייה ליצירה ויוזמה, הפעם באמצעים וירטואליים. במסגרת הפרויקט, כל חניך ישראלי מקבל בת או בן זוג קבוע שעימם הם מקיימים מפגש אחת לשבוע (למשך כ-40 דקות) וביחד הם דנים במצב המאתגר שאיתו הם נאלצים להתמודד בימים הללו של התפשטות הקורונה, על תופעת האנטישמיות שהם חווים ברמה האישית, על הקשר שבין ישראל ויהדות התפוצות, פוליטיקה, ביטחון, זכויות אדם, דיפלומטיה ציבורית ועוד.

לינק לסרטון המדהים שנערך ע"י חניכי התוכנית (ללא עזרה מקצועית!) המתאר את הפרויקט:https://www.facebook.com/tevel.il/videos/806929503132229

בזכות המפגשים הייחודיים, החניכים חוקרים ואוספים מידע על הסוגיות השונות, משתפים את הצד השני כיצד הדבר בא לידי ביטוי במדינה שלהם ולומדים על השקפות עולם שלא הכירו - כבר בגיל 16. לקראת סיום הפרוייקט שיתקיים ב-8 במאי, החניכים יכינו פרזנטציות אודות הסוגיות שבהן הם דנו ויציגו אותן לעמיתיהם בתוכנית 'תבל', במטרה ליצור קהילה של מנהיגות צעירה, מעורבת ומשכילה המסוגלת להתמודד עם האתגרים של החברה הישראלית והעולם היהודי במאה ה-21. כמו כן, השאיפה היא שלאחר שמשבר הקורונה יחלוף מן העולם, 80 החניכים שמשתתפים בפרויקט יוכלו להיפגש סוף סוף פנים מול פנים ולהמשיך בפיתוח הקשרים שהם יצרו גם בשנים הבאות.

במסגרת תחרות שנערכה ביום ראשון, ה-12 באפריל בין כלל תוכניות המנהיגות לנוער בירושלים, על ידי מרכז מא"י ובשיתוף פעולה עם עיריית ירושלים, זכה פרויקט ConnecTeen במקום הראשון לפי "קולות החניכים", ובמקום השני לפי קולות השופטים (בהם גם בכירי עיריית ירושלים).

"בימים אלו בהם מערכת החינוך מתקשה לעכל את המציאות החדשה ובמקביל, האנטישמיות בעולם כולו גואה כתוצאה מהמשבר העולמי, ישנם מי שבוחרים להאשים את מדינת ישראל והעם היהודי במגפה", סיפר אלון שטרנברג מנהל תוכנית 'תבל' של ארגון StandWithUs. "מרגש ומעורר תקווה לראות איך הנוער לוקח אחריות ומנצל את ההזדמנות להציג את הפנים היפות של ישראל ולהעניק כלים וכוחות לבני נוער שיושבים בבתיהם בארה"ב ובקנדה. מדובר על נערים ונערות שהם רק בני 16 וכבר מראים התעניינות ביחסים הבין לאומיים ועתידה של מדינת ישראל - בימים כאלו זה מעורר גאווה".

אודות תוכנית תבל:

תבל היא תוכנית בין-לאומית למנהיגות ודיפלומטיה ציבורית ראשונה מסוגה, שנפתחה השנה בירושלים ובתל אביב ומכשירה בני נוער ישראלים בכיתות י' להיות שגרירים של מדינת ישראל. תבל נועדה להוות פלטפורמה למעורבות חברתית, חינוך אודות ישראל ומאבק באנטישמיות באמצעות רכישת הידע והכלים הנחוצים ממיטב המומחים בתחומים הללו. במסגרת התוכנית החניכים נפגשים אחת לשבוע ומשתתפים בסדנאות מקצועיות בנושאים שונים כמו: היסטוריה במבט אקטיביסטי, החברה הערבית בישראל, תדמית ישראל בעולם, העברת מסרים, עמידה מול קהל, כתיבה מקצועית ועוד.

בשל משבר הקורונה התוכנית מתקיימת כרגע במסגרת ווירטואלית, המפגשים ממשיכים להתקיים בכל שבוע ומקנים לחניכים אי של שפיות בתקופה המאתגרת הזו. לפני התפרצות הנגיף, בזכות תוכנית תבל, החניכים התנדבו בעמותות שונות בירושלים ובתל-אביב ויזמו פרויקטים חדשניים לשיפור תדמית ישראל בעולם, באמצעות השמעת קולם של בני הנוער הישראלים כלפי חוץ.

לפרטים נוספים ותיאום ראיונות ניתן לפנות לדוברת הארגון בישראל - שני לוסקי-לוי: 054-683-8682. או לרכז התקשורת והיח"צ של הארגון - תמיר קלימיאן: 052-6566285

Komentarai


bottom of page